logo

Akcja, wydarzenie, plakat

46853191_2431670056874664_1085700756708786176_n

Piosenka tygodnia

Rysowane prawą ręką

Marnujemy kolejną szansę

2018-05-15 21:09

image1Nie można wygrywać wojen z wrogami zewnętrznymi, jeśli we własnym kraju pozwala się na bezkarność targowicy, toleruje antypolskie zachowania opozycji, jeśli nie reaguje się na cyniczne zdrady i kłamstwa w coraz bardziej rozzuchwalonych bezkarnością mediach. W ten sposób nigdy nie będziemy jako państwo poważnie traktowani na arenie międzynarodowej, bo nie potrafimy zaprowadzić porządku we własnym kraju. Metoda pobłażania i uległości oraz brak stanowczości w egzekwowaniu podjętych decyzji, niestety całkowicie osłabia nasze państwo.

Nie ma co tu przywoływać naszych relacji z Izraelem, bo skutki polskiej polityki z tym krajem są niestety widoczne nawet dla laików, a ustępstwa w tym przypadku w dalszej perspektywie będą miały z pewnością skutki opłakane. Żydzi bowiem, to naród który potrafi konsekwentnie z prozaicznych spraw wytworzyć genezę dla własnych racji, cierpiętnictwa, zdobycia tego, co wcześniej zaplanowali, nie licząc się kompletnie ze zdaniem i opinią innych, jeśli tylko jest sprzeczna z ich wizją. Także zdolność wywoływania przez nich konfliktów i wypaczanie historii jest często przez wielu traktowana z pobłażaniem, ale z perspektywy czasu dopiero można się przekonać, że cała ta misterna gra ma swój cel, ale już niekoniecznie z korzyścią dla nas.

            Mnie jednak nurtują bardziej sprawy dziejące się wewnątrz naszego społeczeństwa i kraju. Jesteśmy obecnie świadkami kolejnego „ciamajdanu” w polskim Sejmie. Bohaterami tegoż „wydarzenia” stały się matki niepełnosprawnych, dorosłych dzieci. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, iż cała ta sytuacja stała się źródłem szantażu w stosunku do przedstawicieli rządu, a jak się później okazało w stosunku do PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego. W czasach poprzednich rządów taka sytuacja skończyłaby się  zakazem wstępu do Sejmu, odpaleniem paru złotych na pociechę i koniec!  A tu nie! Tu się z paniami roszczeniowymi rozmawia, a wręcz wysłuchuje ich krzyków. I jeszcze jest źle! I choćby PiS stawał na rzęsach, zagwarantował wszystko, czego chcą protestujący, to i tak przekaz medialny będzie negatywny. A przyczyną tego stanu rzeczy są niestety ciągłe ustępstwa, brak konsekwencji w działaniu, czyli ogólnie słabość i wizerunkowa i mentalna partii rządzącej. Dlatego lepiej trzymać się twardej polityki i twardych decyzji, bo to i tak nie zmieni spojrzenia wiecznie niezadowolonych z rządów PiS przede wszystkim.

             Za taki stan rzeczy, a także za wiele innych, bardzo poważnych zaniechań mszczą się niestety fakty, że nadal nie uporządkowaliśmy swojej historii, a zwłaszcza tej związanej z III RP. Trzeba bowiem pamiętać, że źródłem III RP był mord na księdzu Jerzym Popiełuszko, terror, kłamstwo i podstępne zabójstwa kapłanów, represje wobec środowisk antykomunistycznych. To się ciągnie nadal za nami, a bez solidnego rozliczenia tego okresu i osób z nim związanych nigdy nie będziemy państwem wolnym wewnętrznie! Taki stan rzeczy tylko rozzuchwala przeciwnika, który doskonale wie, że nic mu nadal nie grozi.  Nie zmienią tego żadne wybory, bo nadal przy PiS kręci się mnóstwo szalbierzy z bagażem z tamtego okresu, powiązanych z tamtym źródłem, którzy stopniowo, mając niestety przyzwolenie, spychają na margines życia publicznego ludzi o poglądach sprzecznych z III RP i ich dogmatyką! Znowu brakuje w uzdrawianiu państwa miejsca dla ludzi uczciwych, często walczących w tamtych czasach z reżimem III RP, patriotów, rzetelnych fachowców, bo łatwiej jest przekonać do swych, często subiektywnych racji właśnie owych szalbierzy, którzy potrafią przystosować się do każdych warunków politycznych. A wysyp tego towarzystwa z pewnością wkrótce ujrzymy przede wszystkim na samorządowych listach wyborczych. Jeśli sytuacja ta się utrzyma i nic PiS z tym nie zrobi, to żal wysiłku tych zacnych ludzi, którzy po raz kolejny uwierzyli elitom politycznym, ale przede wszystkim żal Polski.

Krystyna Zając

Akcja, wydarzenie, plakat

49256461_2517098144998521_2472477067304763392_n

Z drugiego obiegu

Lektury Płońskiej Prawicy

5257c32a146c4a00eef78147192d
i-piekna-piecdziesiatka-jak-wygladac-10-lat-mlodziej-anna-popek-ksiazka

Okiem Mema