logo

Akcja, wydarzenie, plakat

46853191_2431670056874664_1085700756708786176_n

Piosenka tygodnia

Rysowane prawą ręką

Patrioci, to ludzie wierni Polsce

2018-04-09 19:49

008431_r1_300Często w naszych międzyludzkich relacjach my, ludzie mający ugruntowane patriotyczno-chrześcijańskie poglądy, które ukształtowały w nas jak najbardziej prawicowe postawy patrzymy ze zdumieniem na wszelkiej maści przechrzty i nie możemy się nadziwić, jak ci potrafią manipulować rzeczywistością tak, aby zawsze znaleźć się tam, gdzie chcą i czego wymaga teraźniejszość.  Jeszcze nie tak dawno chętnie nosiliby choćby chwosty od komunistycznych sztandarów, uczestniczyliby we wszelkiej maści pochodach, klaskali sekretarzom, denuncjowali przeciwników światopoglądowych, a teraz dumnie wypinają pierś w pierwszych rzędach kościoła, twierdząc że się nawrócili, zrozumieli, że tamte czasy ich do tego zmusiły itp. Teraz pełno ich i ich dzieci na wszelkich patriotycznych uroczystościach, gdzie grają pierwsze skrzypce tak by wszyscy widzieli i słyszeli, dobrze się nadal mają na swoich dożywotnich (wg.ich mniemania) stanowiskach, zapewnili pracę swoim dzieciom, którzy bezczelnie kolegów sympatyzujących z prawicą określają krótko pisiory, zajadle walczą o przychylność obecnej władzy, bądź czekają na jej upadek.

            Tego typu refleksje zawsze wynikają z czegoś. Obecnie są to zbliżające się wybory samorządowe, a także zajadła nienawiść, jaką tak naprawdę w głębi duszy darzą cały obóz patriotyczny z Jarosławem Kaczyńskim włącznie. Zaczynając od zbliżających się wyborów, zaczynamy dostrzegać jak koło osób decydujących w jakimś tam stopniu o listach wyborczych PiSu nagle wyrastają”  aktywiści prawicy”. Jeśli przyjrzymy się bliżej owym aktywistom i ich karierom politycznym, to oprócz AWSu, SKL i innym podobnym w nazwie odpryskom „prawicy” sięgając głębiej znajdziemy i inne ciekawe przynależności, z komunistycznymi włącznie. I nagle zaczyna się adorowanie i domaganie się czołowych miejsc na listach. I nieważne, że w środowisku, z którego chce się startować nic dobrego o owym aktywiście nie można usłyszeć, a często jest odwrotnie, to on zrobi wszystko, aby tak skonstruować swoją legendę i swoją narrację, aby przekonać chociaż decydujących o miejscach na listach, że przecież to właśnie on jest ten najbardziej zasłużony! Patrioci, to ludzie wierni Polsce, a nie siedmiu partiom jakie mieli po drodze swojej politycznej kariery! Jeżeli PiS da się nabrać na takie narracje, wybory samorządowe przegra, a przegrane wybory samorządowe, to przegrane do parlamentu, lub kiepski wynik wyborczy. U tych adorujących obecnie aktyw PiSu na wszystkich szczeblach jest bowiem widoczny przez zwykłych ludzi brak hierarchii wartości, brak patriotyzmu przekazanego w genach, co jest widoczne w nazwanej przeze mnie nachalności polityczno – moralnej. Nie wolno dać się na to nabrać!

            Pisałam wyżej, że patrioci, to ludzie wierni Polsce. Jeżeli przeanalizujemy biografie i genealogię zarówno świeckich , jak i  duchownych zasłużonych dla Polski i walczących dla niej i jej dobra, to najczęściej są to osoby, których pradziadowie i dziadowie walczyli o niepodległość, byli wierni swojej ojczyźnie, byli wierni wierze swoich przodków. Takie też najczęściej są ich następne pokolenia. Ci najwierniejsi z wiernych nie potrafią zabiegać o profity, o apanaże z tytułu walki o niepodległość, o wysokie renty czy emerytury, o stanowiska dla swych dzieci, czy wnuków. Dlaczego? Bo mają to, czego brakuje tym, o których pisałam wyżej –honor i poczucie obowiązku wobec własnej ojczyzny! Dla nich ważna jest wolność i bezpieczeństwo własnego kraju, dla nich życie i służba Polsce zamyka się w trzech wyrazach: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. I tak tę służbę pojmuje najbardziej znienawidzony przez lewactwo i polityczne przechrzty Jarosław Kaczyński, człowiek który całe swoje życie poświęcił dla dobra własnego kraju, który robi wszystko, aby ten naród, wśród którego nie brakuje i patriotów i zdrajców, zrozumiał wreszcie, że najważniejszym dobrem dla każdego człowieka jest wolność, a tę gwarantuje tylko silne i wolne państwo. Patrioci, to ludzie którzy kochają własny kraj! Nikt z owych przechrztów tak naprawdę nie kocha własnego kraju, kocha za to władzę, ktokolwiek by mu ją dawał, ale też nikt, nawet targowica, nie śmie nawet mimochodem mruknąć, że Jarosław Kaczyński nie kocha własnego kraju.

Krystyna Zając

Akcja, wydarzenie, plakat

49256461_2517098144998521_2472477067304763392_n

Z drugiego obiegu

Lektury Płońskiej Prawicy

5257c32a146c4a00eef78147192d
i-piekna-piecdziesiatka-jak-wygladac-10-lat-mlodziej-anna-popek-ksiazka

Okiem Mema